Filmy
Rodina Morometiů: Nová doba (2018)

Rodina Morometiů: Nová doba (2018)
2019-03-19 22:16:35

Jazyk:
Krajina: Rumunsko
Doba trvania: 110 min
Rok: 2018
Režisér: Stere Gulea
Herci: Ion Caramitru, Dorina Chiriac, Toma Cuzin, Dana Dogaru, Paul Ipate, Horatiu Malaele, Oana Pellea, Răzvan Vasilescu, Andi Vasluianu, Gheorghe Visu, Florin Zamfirescu

Pokračování snímku "The Moromete Family" z roku 1987, nejznámější rodinné ságy rumunské kinematografie, navazuje na příběh muže jménem Ilie Moromete a jeho rodiny. Děj se tentokrát točí kolem jeho nejmladšího syna Niculaeho. Světový řád vesnice, kde bylo doposud nejdůležitější vlastnit půdu a žít jako rolník, se od základů změní s nástupem komunistického režimu a jeho kolektivizace. Mezi lety 1945 a 1946 se Ilie Moromete i navzdory vysokému věku stále těší pevnému zdraví. Panuje však napětí mezi ním, jeho druhou ženou Catrinou a dětmi z prvního manželství. Niculae jako jediný z dětí chodil do školy. Dokončil první tři ročníky středoškolského studia, ale do toho posledního kvůli nedostatku peněz nenastoupil. Přitom to jediné, po čem na světě touží, je dostudovat. Stane se novinářem a spisovatelem a píše o měnící se době, kterou zažil.

Rodina Morometiů: Nová doba (2018)

© TV zdarma 2015
Powered by DKSOFT.SK
Žiadny z uvedených video súborov, streamov a pod. sa nenachádza na tomto webe. Naše stránky iba odkazujú na stránky a servery tretích strán. Týmto spôsobom neporušujeme autorské práva a nenesieme žiadnu zodpovednosť za nelegálny obsah.